NOVINKA Triola

Podprsenky

Pro zvětšení - klikněte 
Facebook
 

Jak vybrat správnou velikost podprsenky

Ne nadarmo se říká, že sebevědomí ženy začíná pod šaty. Říká se, že až 3 ze 4 žen nosí špatnou velikost podprsenky. Nezohledňují totiž, že se jejich postava v průběhu let může měnit.

Ve správné podprsence vypadáte štíhleji, rovněji a prsa vypadají pevněji.

HLEDÁNÍ PODPRSENKY

ZJISTĚTE SVOU VELIKOST OBVODU

Obvod podprsenky měřte těsně pod prsy.

Měřte nejlépe při výdechu, aby byl obvod podprsenky pevný. Metr by neměl být prověšený, ale měl by pevně obepínat hrudník.

  • Od naměřeného čísla odečtěte 4-5 cm a číslo poté zaokrouhlete na celé centimetry. Tím zjistíte obvod podprsenky.

  • Pokud tedy naměříte 80 cm, potřebujete podprsenku s obvodem 75 cm. Pokud naměříte 91,6cm, zaokrouhlíte 92 cm – potřebujete podprsenku s obvodem 90 cm (můžete vyzkoušet podprsenku s obvodem 85cm). U obvodu záleží na pevnosti matriálu obvodu podprsenky.

  • Zadní část podprsenky by se vám neměla sunout nahoru. Linie zadní části se zapínáním musí tvořit pravý úhel s lokty a být uprostřed zad, ne níž ani výš.

  • Zrovna obvod má poskytovat tu největší část opory, kterou má podprsenka mít.

RAMÍNKA

Špatná podprsenka neposkytuje správnou oporu vašemu poprsí, a tak veškerá váha visí na ramínkách. Ta se pak zařezávají do kůže.

Obvod musí být pevný, aby váhu nenesla ramínka. Pod ramínka bychom měli dát prst.

KOŠÍČKY - KOSTICE

Pokud zvolíte malý košíček – prsa přetékají a kostice tlačí zboku do prsa. Prsa nesmí „přetékat“. Působí to neesteticky a je to i nezdravé. Zvolte větší košíček. Kostice lemuje celé prso a má končit těsně pod pažní jamkou. Pokud můžete pod kostici mezi prsy pohodlně vsunout dva až tři prsty, pak máte malý košíček.

NAKONEC

Když zvednete ruce, podprsenka by se neměla pohnout. Pokud se kostice nebo zadní díl posunout směrem vzhůru, máte příliš velký obvod nebo malý košíček.

   
 

Prodáváme výrobky těchto značek:



 
[Zpět]
 

All rights reserved. ©2020 Bikocom and
Bikocom is the registered trademark of Michael Czerny.